Masáže

Druhy masáží 2

6. října 2013 v 23:08


Kraniosakrální terapie-


Kraniosakrální terapie je velmi jemná metoda. Respektuje váš vlastní rytmus, pracuje s fyzickým tělem, ale současně její účinek zasahuje i do vaší psychiky. Uvolňuje, relaxuje, srovnává, vylaďuje, odblokovává, napravuje…nechává vaše tělo pracovat tak, jak to umí. Terapeut se vás jen jemně dotýká, aby se naladil na váš rytmus, podpořil jeho harmonické plynutí a pomohl celkovému uvolnění mysli a těla. Provádí se na lůžku v pohodlném, pokud možno volném oblečení.

Kraniosakrální rytmus má každý člověk, vzniká díky pulsaci mozkomíšního moku, mezi lebkou a kostí křížovou (lebka -cranium, kost křížová-sacrum). Vzájemným propojením jednotlivých částí těla s orgány, energetickými centry, emocemi, mentální a duchovní rovinou jsou touto jemnou technikou dotykového a v některých chvílích i bezkontaktního působení na člověka spuštěny podvědomé samoléčící procesy v lidském těle, které napomáhají k obnově a udržení zdraví.


Kraniosakrální terapie se osvědčuje zejména při :

- · bolesti a potíže nejrůznějšího původu dospělých i dětí¨

· téměř veškeré potíže spojené s nervovým systémem

· veškeré potíže psychosomatického původu

· zklidní, odblokuje traumata uložená v podvědomí a problémy těla i duše s tím související, čímž se odstraní nejen potíže, ale i jejich pravá příčina

· bolesti kloubů a páteře (např: artróza, skolióza, výhřezy plotének, ústřel, atd.)

· bolesti hlavy, migrény, bolesti žaludku, potíže s trávením, atd.

· dýchací potíže, astma, alergie, záněty (dutin, středního ucha,...)

· detoxikační účinky

· PMS, hormonální poruchy, noční pomočování

· poruchy rovnováhy a koordinace pohybů, závratě, špatná artikulace, křeče, tiky

· různé poruchy zraku, sluchu, které se nelepší klasickou léčbou

· nemoci způsobené utlačením nervů nebo špatným prokrvením některé části mozku včetně následků mozkových příhod (pozor, terapie může být zahájena až po několika měsících po rekonvalescenci z mozkové příhody! )

· vysoký/nízký krevní tlak

· problémy s čelistním kloubem, se zuby

· traumata a posttraumatické syndromy

· poruchy učení, poruchy koncentrace, hyperaktivita

· problémy s otěhotněním, impotence

· v těhotenství příprava na porod, zpracování porodního traumatu

· podpora léčby závislostí

· posílení celkové imunity a vitality organizmu

· psychické i fyzické napětí, stres, chronická únava, nespavost, strachy a úzkosti, emoční labilita, deprese

· mentální retardace, epilepsie, autismus, Parkinsonova choroba, atdkontraindikace

 • akutní nitrolebeční krvácení
 • nitrolebeční aneurysma (výduť)
 • období půl roku po infarktu a mozkové příhodě
 • akutní výhřez plotýnky
 • čerstvý pooperační stav

doba ošetření (1,5-2 hod)Dornova metoda

je jemná manuální terapie, při které dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do ideální polohy. Aplikování Dornovy metody se provádí za aktivní účasti nejen terapeuta, ale také ošetřovaného. Ten provádí určité pohyby nohou či rukou podle instrukcí terapeuta, který současně působí přímo v místě vykloubení. Tlakem palce na obratle páteře a jejich vracením do správné polohy se současně uvolňují blokády v tkáních a toku energie. Pozitivním působením Dornovy terapie dochází následně i k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád, které jsou nejčastější příčinou vzniku disharmonie v proudění energie, která se projeví v nedostatečném zásobení živinami, chybnými informacemi a váznoucí detoxikací v orgánech, tkáních a tedy i v buňkách.

Mírná bolest způsobená tlakem ruky nebo palce rychle mizí. Bolest, kterou člověk vnímá před ošetřením bývá většinou silnější, než ta způsobená terapeutem a i ta po úspěšné terapii rychle mizí. Tři dny po aplikování Dornovy metody se doporučuje vyvarovat se prochladnutí ošetřovaných míst a nezatěžovat tyto místa fyzickou námahou. V průběhu těchto 3 dnů se může bolest střídavě objevovat a mizet a následně zmizí úplně. Tyto 3 dny potřebuje organismus k nutné regeneraci a výměně informací o nové situaci v organismu.

indikace


 • Bolesti zad, kyčlí, kolen, ramen, loktů, zápěstí atd.
 • Skolióza
 • Rozdílná délka končetin (funkčně kratší noha)
 • Vybočený palec
 • Patní ostruhy
 • schiatické bolesti
 • Bolesti hlavy, migrény
 • Mravenčení a porucha citlivosti rukou, nohou
 • Křečové žíly a otoky dolních končetin
 • Střevní a žaludeční potíže (chronické)
 • Krátkozrakost
 • Vysoký krevní tlak

kontraindikace


 • Osteoporóza v pokročilém stadiu
 • Akutní zánět - počkat, až odezní
 • Artróza 4.stupně (u 3.stupně s omezením)
 • Bechtěrevova nemoc
 • Rakovina - v průběhu léčby chemoterapií, ozařováním
 • Revmatoidní artritida - s omezením
 • Operace plotének a kloubů - nejdříve za 4 týdny po zákroku
 • Zlomeniny - až po úplném zahojení
 • Výhřez ploténky - až po odeznění akutního stavu
 • Úraz nebo pád - až po 6-ti týdnech
 • Těhotenství - s omezením na srovnání délky končetin

Doba ošetření 120 min.

Breussova masáž-


Breussova masáž je účinná a jemná metoda uvolňující nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Pomáhá uvolnit meziobratlové prostory a zároveň působí na akupresurní body a příznivě ovlivňuje dráhu močového měchýře. Působí pozitivně na svaly okolo páteře, a proto se používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.


Velmi často se kombinuje s Dornovou metodou. Při masáži se využívá účinků přírodního třezalkového oleje, hedvábného papíru a energetizujících hmatů, tak aby se olej dostal co nejhlouběji.


indikace

• vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky
• vyrovnává záda
• dbá na správné postavení páteře
• zmírňuje svalovou dysbalanci
• uvolňuje meziobratlové ploténky
• je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze
• prevence onemocnění páteře
• k uvolnění napjatého zádového svalstvaBowenova tlaková masáž -

Metoda se využívá pro různé stavy jako je hučení v uších, bolesti kolen, artritida, ztuhlá ramena, bolesti bederní páteře, alergie, astma, infekce močového měchýře, vysoký nebo nízký krevní tlak, deprese a psychické problémy, ekzémy, bolesti žlučníku, ledvinové a menstruační potíže. Často se uleví lidem s vážnými bolestmi zad a krku už po třech sezeních, zastaví se migrenosní bolesti hlavy a snižují se bolesti kotníků, ramen a kolen. Zlepšuje imunitu, funkci ledvin, snižuje všechny typy bolestí, zklidňuje psychické potíže a potíže se stresem, zlepšuje kloubní potíže, bolesti krku a kloubní záněty. Pomáhá při potížích s dýcháním, ztišuje bolesti způsobené infekcemi močového měchýře, snižuje vysoký krevní tlak a také zlepšuje poúrazové stavy.Od malých dětí přes těhotné ženy až po starší pacienty. Doba ošetření je 30 - 45 minut. Technika připomíná jemné přebrnkávaní svalů, je možno ji úspěšně aplikovat bez rozdílu věku a stavu. Kontraindikace: hluboká žilní trombóza, rakovina lymfatického systému.

Bowenova technika působí na několika úrovních: Fyzikální, chemické, psychické a emocionální. Specifické body, přes které se pohyby provádějí, jsou často křižovatkou krevních a lymfatických cév s nervovými vlákny a meridiány. Jemný tlak a šetrná manipulace pomáhají stimulovat krevní a lymfatickou cirkulaci, dochází k mírnému dráždění nervových zakončení a ke stimulaci energetických drah. Zlepšuje se místní prokrvení a lymfatická drenáž, dochází k nastolení homeostázy, uvolní se energetické bloky a tím může být obnoven přirozený tok "životní energie".


Ošetření se skládá z jednotlivých pohybů přes přesně definované body lidského těla. Všechny pohyby jsou řazeny do osvědčených postupů, tzv. sérií. Mezi jednotlivými sériemi pohybů, tzv. procedurami, jsou krátké, asi dvouminutové pauzy. Ty poskytují tělu čas k dokonalému zpracování informace a umožní mu maximální využití těchto pohybů.Tělo reaguje na tyto impulsy relaxací, velmi často dochází k přerušení spirály bolesti. Upravením, t.j. vybalancováním "vnitřního prostředí", může tělo uplatnit svoje vlastní hojivé a léčivé prostředky.Kombinovaná masáž - s použitím shiatsu, čínské tlakové masáže, baňkování, dornovy metody, bowenovy tlakové masáže, kraniosakrální techniky.Lymfatická reflexní masáž

Lymfatická masáž podporuje pohyb lymfy a tím i přepravu látek v ní obsažených (buněčných zbytků, tkáňových bílkovin, tuků, apod.), urychlí čištění organismu a pomůže mu zbavit se škodlivin a vyloučit je z těla ven.

Na rozdíl od krevního oběhu nemá lymfatický systém obdobu srdce, zdroje oběhu. Pohyb lymfy lze podpořit různými způsoby. Pohybem svalstva, bylinnými přípravky, speciálními masážními přístroji, ruční masáží vybraných částí těla nebo také reflexní lymfatickou masáží.

Při reflexní lymfatické masáži lze pomocí speciálních jemných tahů bříšky prstů na chodidle a nártu povzbudit tok lymfy či odlymfovat celé tělo, případně jeho části. Lymfa se odvádí přesnými a cílenými tahy na reflexních zónách chodidla a nártu a tzv. točením lymfy v hlavních lymfatických uzlinách v těle, za průběžné soustavné podpory činnosti především ledvin, srdce, sleziny, střeva a brzlíku.

Lymfatická masáž odlehčí organismu zatíženému nemocí, přemírou škodlivin či nadměrnou psychickou či fyzickou zátěží a nastartuje nebo podpoří fungování vlastního imunitního systému těla. Pohyb a odtok lymfy může způsobit i rozpouštění psychických bloků. Opakovaná lymfatická masáž je důležitou součástí léčby imunitních onemocnění.

Indikace zdravotní:
- regenerace a zvyšování imunity organizmu a jeho metabolismu
- odvádění toxinů z těla
- prevence otoků před ortopedickými, chirurgickými, stomatologickými, gynekologickými operacemi
- drenáž otoků po úrazových stavech, např. při zlomeninách kotníků, kolen, zápěstí, loktů, malých kloubů
- upravuje otoky žilního původu
- pro sportovce, pro únavu dolních i horních končetin
- pro každého, kdo celý den stojí nebo sedí
- bolesti hlavy, migrénozní stavy
- v těhotenství při otoku nohou při žilní nedostatečnosti
- rychlejší regenerace po zátěži: ovlivnění metabolismu kyseliny mléčné, tzv. "odkyselení"
- výborná funkce LS je jednou z hlavních podmínek při snižování váhy (při nedostatečnosti se nám nedaří zhubnout)
- psychických potížích (neurózy, deprese, nespavost, únava…)
- problémy se zácpou

- celkové ozdravení organismu po prodělaných akutních a chronických onemocněních

Kontraindikace:

- srdeční dekompenzace
- jaterní cirhóza
- otoky způsobené onemocněním ledvin a jater
- akutní nebo zhoubné kožní záněty
- horečka
- zhoubné nádory
- akutní bakteriální nebo virová onemocnění
- nejasné břišní obtíže
- při glaukomu (zeleném zákalu)

Druhy masáží 1

13. října 2011 v 19:36

Klasická relaxační a regenerační masáž

Je vhodná zejména pro lidi se sedavým zaměstnáním, pro sportovce ale i pro lidi s jednostrannou zátěží těla. Napomáhá řešit různé zdravotní potíže jako jsou bolesti páteře, kloubů, zmírní napětí svalů, odstraní únavu, blahodárně působí proti stresu, k uvolnění bolestivých stavů svalů, zlepší se ohebnost kloubů, uvolní se kloubní blokády, dále regenerační masáž přináší tělesnou i duševní pohodu, pomáhá při bolestech hlavy, způsobené zejména od krční páteře, povzbuzuje krevní oběh, urychluje vylučování odpadních látek z těla, zlepšuje přísun kyslíku a živin do organizmu, zlepšuje prokrvení kůže, napomáhá k odvodnění, podporuje pravidelný spánek.
Regenerační masáž se provádí celková, při první masáží lehčí intenzity, s ohledem na přání nebo potřeby klienta, případně částečná se zaměřením na problematické partie těla.
Může být prováděna také pouze částečná masáž se zaměřením na konkrétní části těla, které vyžadují větší péči. Obvykle to bývají záda a šíje,neboť bolesti zad a krční páteře jsou nejčastější příčinou, která nás donutí k tomu, abychom si nechali masáž těla provést. Tento typ masáže ocení zejména ženy pracující u počítače. Navíc v oblasti šíje se hromadí díky nervovým zakončením veškerý stres, který našemu tělu velmi škodí. Masáž nám pomůže stres uvolnit a vyplavit z těla.
Částečná masáž by měla trvat minimálně 30 minut, optimální doba je 60 minut. Celková masáž se provádí 60-120 minut.

Shiatsu

je japonská masáž, při které jsou aktivovány meridiány - energetické dráhy v těle, působí se současně i na důležité reflexní body těla, případně i na body první pomoci. Shiatsu se provádí na zemi na podložce, masáž je prováděna přes oděv. Doporučuje se pohodlné bavlněné volnější oblečení. Ošetření trvá u dospělých přibližně min. 1,5 hod. Sestava zahrnuje i protahovací prvky, které je vhodné provádět opakovaně doma. Pomocí tlaku palců, prstů a dlaní, ale též kolen, loktů nebo chodidel na příslušné body na těle je znovu obnovována energetická rovnováha těla. Cílem shiatsu je podporovat proces sebeuzdravování a osobního růstu prostřednictvím vyrovnávání energie Ki/Čchi v těle. Tělesná a duševní pohoda člověka jako jednota těla, mysli a duše závisí na harmonickém toku této energie. Podporuje a vyživuje životní sílu. Shiatsu může fungovat velmi dobře tam, kde jiné prostředky léčby nezabírají nebo zabírají jen velmi pomalu a i tam, kde příčina potíží je nejasná nebo klasickými prostředky nezjistitelná.

Čínská tlaková masáž


Tato masážní technika pramení z poznatků klasické tradiční čínské medicíny, která je založena na celostním pojetí člověka. Čínskou tlakovou masáží uvolňujeme zablokovanou energii v organizmu. Působením na energetické body a meridiány dochází k harmonizaci a vitalizaci životní energie. Spočívá v aktivaci určitých akupunkturních bodů se současnou masáží obličeje, což odbourává stres a navozuje pocit svěžesti a hlubokého uvolnění. Pracuje se na lehátku, klient je masírován z části na sucho, lze masírovat s použitím oleje. Používá se široký repertoár masážních hmatů, počínaje třením, hnětením, chvěním, přes protahování až po tlakové techniky a bodování na jednotlivých meridiánech .Účinky jsou přímé, spočívající v přímém působení masážních hmatů. Sem patří především uvolnění ztuhlých svalů, povzbuzení krevního oběhu, ale i uvolnění kloubů. Vhodná je pro zaměření na konkrétní fyzický problém.Potom jsou to účinky přenesené, vyvolané uvolněním meridiánů a masírováním tlakových bodů. Sem patří zbavení přenesené bolesti, např. hlavy, posílení imunitního systému, pocit odlehčení a rozproudění energie. Případně ještě specifické uvolňující či posilující účinky, pokud se pracovalo na konkrétním problému.


Indikace: bolesti hlavy-migrény, stres, nespavost, dýchací, zažívací a vylučovací ústrojí. otoky končetin a bolesti kloubů.
Kontraindikace: omezení v těhotenství, srdeční potíže

Doba ošetření - obvykle 90 min.


Dornova metoda

je jednoduchý manuální způsob pomoci při bolestech v zádech, kloubech odstraňující příčinu zdravotních problémů. Jedná se v podstatě o korekci vysunutých obratlů, skoliózy, bolavých kolen, kyčlí, ramen atd. Následky déle trvajícího posunutí kloubů a obratlů jsou různé, způsobují však porušení stability páteře, což vede ke zvyšení napětí ve svalech nebo dochází i k přiskřipnutí nervů. Principem metody, jejímž autorem je D. Dorn je, že za pohybu se klouby resp. obratle vracejí do své ideální původní pozice. Metoda je velmi výhodná např. při srovnávání rozdílné délky dolních končetin. Terapeut zahajuje práci korekcí délky nohou na kyčelním kloubu postupuje přes ošetření kolen, kotníků, pánve, případně kostrče a korekcí obratlů od spodu směrem nahoru ke krku, lokty, ramena, čelist. Ošetřovaný je seznámen se způsobem provádění denního cvičení. Délka ošetření dle aktuálního stavu klienta cca 60-120 min.
Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu, jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi, polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích. Ošetření se však neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu. Například při napravování nesprávných poloh obratlů se pohybem obchází svalová ochrana a jemným tlakem tak terapeut může obratel přivést do správné polohy bez nežádoucích vedlejších účinků.
V praxi se většinou při prvních dvou návštěvách provádí komplexní vyšetření a ošetření kloubů a páteře pacienta. K nápravě obratlů dochází také aktivním pohybem pacienta.Terapeut zjistí, na kterou stranu je obratel vychýlen a pacient volným kyvadlovým pohybem houpe protější rukou nebo nohou dopředu a dozadu.
Terapeut pak vytvoří jemný protitlak na příslušný obratel, který tak sám dosedne na správné místo. Po ošetření obratle nebo kloubu terapeut ošetřované místo jemně hladí oběma rukama směrem ke konci končetin nebo ke kostrči. Tím se podpoří volný pohyb uvolněné energie v těle. Po ošetření se terapie může doplnit takzvanou Breussovou masáží, a tím prohloubit uvolnění celého těla.Při Breussově masáži se jemně masírují akupresurní body a páteř, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby se uvolnilo napjaté svalstvo.
Už po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Optimální je ošetření jednou až dvakrát týdně, ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců. Důležitá je i spolupráce pacienta, který by měl doma provádět samostatná cvičení a vyvarovat se škodlivých návyků, jako je například křížení nohou při sezení (takzvaná noha přes nohu). Současně je dobré během léčby a po ošetření dostatečně pít, aby tělo mohlo uvolněné nečistoty a usazeniny z kloubů a vazů dobře vylučovat. Dornovou metodou mohou být ošetřeni téměř všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní. K tomu, aby byla terapie úspěšná, je ale zapotřebí také určité spolupráce pacienta. Ošetření je vhodné provádět i u malých dětí.

Medová detoxikační masáž

Přírodní světlý teplý med se nanáší na pokožku a masáž se provádí speciálními hmaty v oblasti zad případně i plosky nohy. Díky výživným látkám obsaženým v medu a technice masážních pohybů dochází k vyplavování toxinů - škodlivých látek, které se za dlouhou dobu nahromadily v těle klienta a trvale oslabují jeho imunitu.
Med v průběhu masáže a v závislosti na množství toxinů v těle klienta mění svou barvu i konzistenci. Důsledkem této mimořádně účinné manuální techniky je nejen vyplavování škodlivin a tím i aktivace vnitřních orgánů, ale zároveň dokonalá celková relaxace organismu.
Okamžitým efektem této masáže je příjemná relaxace a mírná únava. Pozitivní účinky detoxikace organismu lze hodnotit až po delší době.
Obvykle se doporučují 2-3 opakování / 1 x týdně. Doba trvání obvykle 60 min.

Čokoládová masáž

Tato masáž vyhlazuje, prokrvuje a tonizuje pokožku, pomáhá proti stárnutí pleti, proti celulitidě, zbavuje tělo odumřelých buněk a dodává pokožce řadu vitamínů, minerálů a antioxidantů. Při masáži stehen a hýždí se pravidelným opakováním může dosáhnout až redukce strií.
Teplá čokoláda se nanáší na tělo a speciálními hmaty se roztírá a uvolňuje tělo, harmonizuje i svou vůní a detoxikuje. Masáž má tři fáze - peeling, emulze-olej, zábal. Čokoláda se roztírá na nohy, záda případně i oblast dekoltu. Doba trvání cca 60 min.

Kombinace masáže a čokolády zvláčňuje a omlazuje pokožku, zbavuje ji suché kůže, působí také proti celulitidě a vráskám. Čokoláda na tělo i do bříška vyvolává pocit dobré nálady stimulací dopaminových receptorů, tvorbou endorfinů a serotoninu, posílené mírně povzbuzujícím theobrominem v čokoládě obsaženým. Kakao obsažené v čokoládě také zabraňuje pronikání volných radikálů.
Čokoláda přináší kvalitní péči o pokožku, a to díky obsaženým vitamínům, minerálům, koenzimům, antioxidantům.
Tonizuje, vyhlazuje pokožku.

Kontraindikace:
-alergie na některé složky
-akutní onemocnění
-aktivní záněty

Baňkování - baňková masáž

Baňkování je starodávná metoda známa více než pět tisíc let, která využívá dvojího účinku baněk. V první řadě z těla odplaví potními žlázami a lymfatickým systémem všechny nečistoty, tkáň se prokrví a dochází k pročištění krve a zlepšení krevního oběhu, detoxikaci organismu. Zároveň dochází k uvolnění ztuhlých svalů a odstranění bolestí . Baňkování pomáhá řešit bolesti páteře, kloubů, uvolňuje ztuhlé svalstvo,při kašli, průduškových potížích, reflexně působí na vnitřní orgány. Provádí se skleněnými, plastovými, silikonovými či gumovými baňkami.Terapii je vhodné opakovat alespoň 3 x, optimálně 1 x týdně.

Masáž plosek nohou, rukou

Na chodidle každého člověka se nachází velké množství větších i menších plošek a bodů, které jsou nervovými reflexy propojeny s určitou částí těla nebo s určitým orgánem. Systém těchto reflexních plošek se nachází i na rukou (na dlani, prstech a hřbetech rukou a v okolí zápěstí) nebo jiných částech těla, např. na uchu, jsou však mnohem menší. Zjednodušeně lze tuto provázanost popsat, jako kdyby se celé tělo se všemi jeho částmi promítalo do oblasti chodidla nebo ruky. Každá část těla má tedy na chodidle nebo ruce svůj zmenšený obraz. Ploska nohy, nárt, prsty, pata a okolí kotníků je tedy jakýmsi systémem "tlačítek", které když stiskneme, vyvoláme reakci na určitém orgánu, protože signál putuje po nervových spojeních přímo do orgánu nebo části těla, na kterou chceme působit. Plošky mačkáme nejlépe palcem a kolmo do tkáně.


Antimigrénová masáž

Cílem této masáže je uvolnit mnoho ztuhnutých svalů, které se nacházejí v oblasti "ramenního pásu", a mohou být příčinou nejen migrén (99 % migrén má právě tuto příčinu), ale spousty dalších tělesných potíží - působí se také na další meridiány těla a akupresurní body těchto drah. Příčinou ztuhnutí svalů je nejčastěji stres, jednostranná námaha, špatné držení těla atd. S rostoucí psychickou a fyzickou zátěží, obrovským množstvím informací, které denně musíme rozlišovat na důležité a nepotřebné, starostmi a nezdravým životním stylem, roste úměrně i počet lidí trpících různými projevybolesti hlavy amigrény.

Bowenova tlaková masáž

Bowenova tlaková masáž je dynamický systém masáže svalu a pojivové tkáně. Používá se úspěšně více než 40 let a napomáhá tisícům lidí , kteří trpí různými chorobami.
Co často překvapuje mnoho lidí je to, že se využívají při Bowenově tlakové masáži pouze jemné pohyby a pravidelně můžete vidět ohromující účinky. Uleví lidem s vážnými bolestmi zad a krku, zastaví se migrenosní bolesti hlavy a snižují se bolesti kotníku, ramen a kolen.
Metoda se využívá pro různé stavy jako je hučení v uších, alergie, astma, infekce močového měchýře, vysoký nebo nízký krevní tlak, deprese a psychické problémy, ekzémy, bolesti žlučníku, ledvinové a menstruační potíže.
Je bezpečná pro každého od novorozenců až po staré lidi a prodlužuje snížení bolesti a neklidu.
Využitím této techniky v současnosti po několik let, jsem schopen pomoci stovkám klientů s různými problémy. Tato metoda úspěšná při zastavení zvonění v uších neboli tinnitus, zlepšuje imunitu, zlepšuje funkci ledvin, všechny typy bolestí, zlepšuje migrény, zklidňuje psychické potíže a potíže se stresem, zlepšuje kloubní potíže, bolestí krku a kloubní záněty, zlepšuje potíže s dýcháním, ztišuje bolesti způsobené infekcemi močového měchýře, snižuje vysoký krevní tlak a také mnoho dalších pozitivních výsledků.
Udržuje tělo v rovnováze, takže znovu dovoluje tělu samo se uzdravit. Odstraňuje překážky v těle, které jsou výsledkem nesprávného držení těla, nedostatkem cvičení nebo zraněním a znovu vyrovnává celé tělo a jeho systémy. Kůže na které se pohyb provádí se odtáhne v negativním směru a pak se provede pohyb přes svaly, nervy a šlachy v opačném směru. Tyto pohyby posílají složitou zprávu do mozku, tak aby uvedly do pohybu řadu reakcí, které poskytují svalu uvolnění. Jakékoliv napětí v této oblasti je sníženo. Zatímco jeden pohyb může mít blahodárný účinek, celá série pohybů ve správném pořadí má největší účinek pro tělo.Každý den hrubě zacházíme s našim tělem. Spíme na špatných matracích s mnoha polštáři, takže naše páteř neodpočívá v přirozeném stavu. Zvedáme věci bez ohnutí kolen nebo držení rovných zad . Když řídíme, natahujeme se pro věci vzadu auta. Obvykle nosíme tašky na jednom rameni, a tak namáháme jednu polovinu těla. Tyto problémy mohou mít za následek vznik migrén, bolesti krku a páteře a kloubních potíží. v praxi se často setkávám s mnoha klienty, kteří mají jednu končetinu delší než druhou. Je to běžné, avšak ne kvůli genetickým poruchám, ale z důvodu nerovnoměrné pánve, která je na jedné straně vyšší než na druhé. Velmi často se tato nerovnováha upraví po Bowenově tlakové masáži, kdy se pánev sama napraví.
Po Bowenově tlakové masáži se často také zlepší cysty a otoky. Věřím, že je to z důvodu stimulování čistících tělních orgánů jako jsou ledviny a játra a také drenáží lymfatického systému, která zlepšuje tělní imunitu.
Bowenova tlaková masáž může velmi ulevit těhotným matkám. Tato metoda má schopnost snížit bolest dolní části páteře během změn, které nastávají v těle matky.
Často se zlepší stav u lidí trpících úzkostmi, depresemi a těžkými stresy. Po Bowenově tlakové masáži se uleví jak psychicky tak i fyzicky. Pro klienty je Bowenova tlaková masáž viditelně bezbolestná a nenásilná. U této procedury není potřeba svlékat oblečení. Ve většině případech, klient přichází na 45 -60 minutové ošetření, které je prospěšné několikrát za sebou zopakovat. Během tohoto období jsou povoleny pouze vlažné koupele a sprchování. Klientovi je doporučeno pít pokud možno co nejvíce tekutin.
Pro zachování celkového efektu Bowenovy tlakové masáže je důležité neobjednávat se na žádnou manipulativní metodu jako je klasická masáž. Týká se to 5 dnů před vašim sezením Bowenovy tlakové masáže a 5 dnů po sezení.

Klienti se nesmí také koupat v příliš horké nebo studené vodě, protože by mohli snížit úspěšnost techniky Bowenovy tlakové masáže .

Energetická masáž

Posiluje, harmonizuje a očišťuje na tělesné, citové a duševní úrovni. Aktivuje sebeléčebný potenciál člověka přičemž (dotykem rukou nad tělem nebo se působí dálkově. Slouží k posílení naší životní energie a k pročištění našich energetických drah a center v našem těle. Je vhodná zejména při tělesné únavě, celkové vyčerpanosti, depresích a migrénách. Lze ji doplnit i o přikládáním drahých kamenů, působí na odblokování a harmonizaci energetického systému člověka. Předává se obvykle vleže při relaxaci a přes oblečení. Tato procedura je velmi jemná, příjemná a zklidňující.
Působení těchto druhů energií je specifické dle řešeného problému - nejčastěji používám kundalini reiki, imaru, karuna ki, ki mannu, rasheebu, shamballu a další.
 
 

Reklama