Druhy masáží 2

6. října 2013 v 23:08 |  Masáže


Kraniosakrální terapie-


Kraniosakrální terapie je velmi jemná metoda. Respektuje váš vlastní rytmus, pracuje s fyzickým tělem, ale současně její účinek zasahuje i do vaší psychiky. Uvolňuje, relaxuje, srovnává, vylaďuje, odblokovává, napravuje…nechává vaše tělo pracovat tak, jak to umí. Terapeut se vás jen jemně dotýká, aby se naladil na váš rytmus, podpořil jeho harmonické plynutí a pomohl celkovému uvolnění mysli a těla. Provádí se na lůžku v pohodlném, pokud možno volném oblečení.

Kraniosakrální rytmus má každý člověk, vzniká díky pulsaci mozkomíšního moku, mezi lebkou a kostí křížovou (lebka -cranium, kost křížová-sacrum). Vzájemným propojením jednotlivých částí těla s orgány, energetickými centry, emocemi, mentální a duchovní rovinou jsou touto jemnou technikou dotykového a v některých chvílích i bezkontaktního působení na člověka spuštěny podvědomé samoléčící procesy v lidském těle, které napomáhají k obnově a udržení zdraví.


Kraniosakrální terapie se osvědčuje zejména při :

- · bolesti a potíže nejrůznějšího původu dospělých i dětí¨

· téměř veškeré potíže spojené s nervovým systémem

· veškeré potíže psychosomatického původu

· zklidní, odblokuje traumata uložená v podvědomí a problémy těla i duše s tím související, čímž se odstraní nejen potíže, ale i jejich pravá příčina

· bolesti kloubů a páteře (např: artróza, skolióza, výhřezy plotének, ústřel, atd.)

· bolesti hlavy, migrény, bolesti žaludku, potíže s trávením, atd.

· dýchací potíže, astma, alergie, záněty (dutin, středního ucha,...)

· detoxikační účinky

· PMS, hormonální poruchy, noční pomočování

· poruchy rovnováhy a koordinace pohybů, závratě, špatná artikulace, křeče, tiky

· různé poruchy zraku, sluchu, které se nelepší klasickou léčbou

· nemoci způsobené utlačením nervů nebo špatným prokrvením některé části mozku včetně následků mozkových příhod (pozor, terapie může být zahájena až po několika měsících po rekonvalescenci z mozkové příhody! )

· vysoký/nízký krevní tlak

· problémy s čelistním kloubem, se zuby

· traumata a posttraumatické syndromy

· poruchy učení, poruchy koncentrace, hyperaktivita

· problémy s otěhotněním, impotence

· v těhotenství příprava na porod, zpracování porodního traumatu

· podpora léčby závislostí

· posílení celkové imunity a vitality organizmu

· psychické i fyzické napětí, stres, chronická únava, nespavost, strachy a úzkosti, emoční labilita, deprese

· mentální retardace, epilepsie, autismus, Parkinsonova choroba, atdkontraindikace

 • akutní nitrolebeční krvácení
 • nitrolebeční aneurysma (výduť)
 • období půl roku po infarktu a mozkové příhodě
 • akutní výhřez plotýnky
 • čerstvý pooperační stav

doba ošetření (1,5-2 hod)Dornova metoda

je jemná manuální terapie, při které dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do ideální polohy. Aplikování Dornovy metody se provádí za aktivní účasti nejen terapeuta, ale také ošetřovaného. Ten provádí určité pohyby nohou či rukou podle instrukcí terapeuta, který současně působí přímo v místě vykloubení. Tlakem palce na obratle páteře a jejich vracením do správné polohy se současně uvolňují blokády v tkáních a toku energie. Pozitivním působením Dornovy terapie dochází následně i k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád, které jsou nejčastější příčinou vzniku disharmonie v proudění energie, která se projeví v nedostatečném zásobení živinami, chybnými informacemi a váznoucí detoxikací v orgánech, tkáních a tedy i v buňkách.

Mírná bolest způsobená tlakem ruky nebo palce rychle mizí. Bolest, kterou člověk vnímá před ošetřením bývá většinou silnější, než ta způsobená terapeutem a i ta po úspěšné terapii rychle mizí. Tři dny po aplikování Dornovy metody se doporučuje vyvarovat se prochladnutí ošetřovaných míst a nezatěžovat tyto místa fyzickou námahou. V průběhu těchto 3 dnů se může bolest střídavě objevovat a mizet a následně zmizí úplně. Tyto 3 dny potřebuje organismus k nutné regeneraci a výměně informací o nové situaci v organismu.

indikace


 • Bolesti zad, kyčlí, kolen, ramen, loktů, zápěstí atd.
 • Skolióza
 • Rozdílná délka končetin (funkčně kratší noha)
 • Vybočený palec
 • Patní ostruhy
 • schiatické bolesti
 • Bolesti hlavy, migrény
 • Mravenčení a porucha citlivosti rukou, nohou
 • Křečové žíly a otoky dolních končetin
 • Střevní a žaludeční potíže (chronické)
 • Krátkozrakost
 • Vysoký krevní tlak

kontraindikace


 • Osteoporóza v pokročilém stadiu
 • Akutní zánět - počkat, až odezní
 • Artróza 4.stupně (u 3.stupně s omezením)
 • Bechtěrevova nemoc
 • Rakovina - v průběhu léčby chemoterapií, ozařováním
 • Revmatoidní artritida - s omezením
 • Operace plotének a kloubů - nejdříve za 4 týdny po zákroku
 • Zlomeniny - až po úplném zahojení
 • Výhřez ploténky - až po odeznění akutního stavu
 • Úraz nebo pád - až po 6-ti týdnech
 • Těhotenství - s omezením na srovnání délky končetin

Doba ošetření 120 min.

Breussova masáž-


Breussova masáž je účinná a jemná metoda uvolňující nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Pomáhá uvolnit meziobratlové prostory a zároveň působí na akupresurní body a příznivě ovlivňuje dráhu močového měchýře. Působí pozitivně na svaly okolo páteře, a proto se používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.


Velmi často se kombinuje s Dornovou metodou. Při masáži se využívá účinků přírodního třezalkového oleje, hedvábného papíru a energetizujících hmatů, tak aby se olej dostal co nejhlouběji.


indikace

• vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky
• vyrovnává záda
• dbá na správné postavení páteře
• zmírňuje svalovou dysbalanci
• uvolňuje meziobratlové ploténky
• je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze
• prevence onemocnění páteře
• k uvolnění napjatého zádového svalstvaBowenova tlaková masáž -

Metoda se využívá pro různé stavy jako je hučení v uších, bolesti kolen, artritida, ztuhlá ramena, bolesti bederní páteře, alergie, astma, infekce močového měchýře, vysoký nebo nízký krevní tlak, deprese a psychické problémy, ekzémy, bolesti žlučníku, ledvinové a menstruační potíže. Často se uleví lidem s vážnými bolestmi zad a krku už po třech sezeních, zastaví se migrenosní bolesti hlavy a snižují se bolesti kotníků, ramen a kolen. Zlepšuje imunitu, funkci ledvin, snižuje všechny typy bolestí, zklidňuje psychické potíže a potíže se stresem, zlepšuje kloubní potíže, bolesti krku a kloubní záněty. Pomáhá při potížích s dýcháním, ztišuje bolesti způsobené infekcemi močového měchýře, snižuje vysoký krevní tlak a také zlepšuje poúrazové stavy.Od malých dětí přes těhotné ženy až po starší pacienty. Doba ošetření je 30 - 45 minut. Technika připomíná jemné přebrnkávaní svalů, je možno ji úspěšně aplikovat bez rozdílu věku a stavu. Kontraindikace: hluboká žilní trombóza, rakovina lymfatického systému.

Bowenova technika působí na několika úrovních: Fyzikální, chemické, psychické a emocionální. Specifické body, přes které se pohyby provádějí, jsou často křižovatkou krevních a lymfatických cév s nervovými vlákny a meridiány. Jemný tlak a šetrná manipulace pomáhají stimulovat krevní a lymfatickou cirkulaci, dochází k mírnému dráždění nervových zakončení a ke stimulaci energetických drah. Zlepšuje se místní prokrvení a lymfatická drenáž, dochází k nastolení homeostázy, uvolní se energetické bloky a tím může být obnoven přirozený tok "životní energie".


Ošetření se skládá z jednotlivých pohybů přes přesně definované body lidského těla. Všechny pohyby jsou řazeny do osvědčených postupů, tzv. sérií. Mezi jednotlivými sériemi pohybů, tzv. procedurami, jsou krátké, asi dvouminutové pauzy. Ty poskytují tělu čas k dokonalému zpracování informace a umožní mu maximální využití těchto pohybů.Tělo reaguje na tyto impulsy relaxací, velmi často dochází k přerušení spirály bolesti. Upravením, t.j. vybalancováním "vnitřního prostředí", může tělo uplatnit svoje vlastní hojivé a léčivé prostředky.Kombinovaná masáž - s použitím shiatsu, čínské tlakové masáže, baňkování, dornovy metody, bowenovy tlakové masáže, kraniosakrální techniky.Lymfatická reflexní masáž

Lymfatická masáž podporuje pohyb lymfy a tím i přepravu látek v ní obsažených (buněčných zbytků, tkáňových bílkovin, tuků, apod.), urychlí čištění organismu a pomůže mu zbavit se škodlivin a vyloučit je z těla ven.

Na rozdíl od krevního oběhu nemá lymfatický systém obdobu srdce, zdroje oběhu. Pohyb lymfy lze podpořit různými způsoby. Pohybem svalstva, bylinnými přípravky, speciálními masážními přístroji, ruční masáží vybraných částí těla nebo také reflexní lymfatickou masáží.

Při reflexní lymfatické masáži lze pomocí speciálních jemných tahů bříšky prstů na chodidle a nártu povzbudit tok lymfy či odlymfovat celé tělo, případně jeho části. Lymfa se odvádí přesnými a cílenými tahy na reflexních zónách chodidla a nártu a tzv. točením lymfy v hlavních lymfatických uzlinách v těle, za průběžné soustavné podpory činnosti především ledvin, srdce, sleziny, střeva a brzlíku.

Lymfatická masáž odlehčí organismu zatíženému nemocí, přemírou škodlivin či nadměrnou psychickou či fyzickou zátěží a nastartuje nebo podpoří fungování vlastního imunitního systému těla. Pohyb a odtok lymfy může způsobit i rozpouštění psychických bloků. Opakovaná lymfatická masáž je důležitou součástí léčby imunitních onemocnění.

Indikace zdravotní:
- regenerace a zvyšování imunity organizmu a jeho metabolismu
- odvádění toxinů z těla
- prevence otoků před ortopedickými, chirurgickými, stomatologickými, gynekologickými operacemi
- drenáž otoků po úrazových stavech, např. při zlomeninách kotníků, kolen, zápěstí, loktů, malých kloubů
- upravuje otoky žilního původu
- pro sportovce, pro únavu dolních i horních končetin
- pro každého, kdo celý den stojí nebo sedí
- bolesti hlavy, migrénozní stavy
- v těhotenství při otoku nohou při žilní nedostatečnosti
- rychlejší regenerace po zátěži: ovlivnění metabolismu kyseliny mléčné, tzv. "odkyselení"
- výborná funkce LS je jednou z hlavních podmínek při snižování váhy (při nedostatečnosti se nám nedaří zhubnout)
- psychických potížích (neurózy, deprese, nespavost, únava…)
- problémy se zácpou

- celkové ozdravení organismu po prodělaných akutních a chronických onemocněních

Kontraindikace:

- srdeční dekompenzace
- jaterní cirhóza
- otoky způsobené onemocněním ledvin a jater
- akutní nebo zhoubné kožní záněty
- horečka
- zhoubné nádory
- akutní bakteriální nebo virová onemocnění
- nejasné břišní obtíže
- při glaukomu (zeleném zákalu)

 


Komentáře

1 Luďka Luďka | E-mail | Web | 21. dubna 2015 v 15:58 | Reagovat

Mám masáže moc ráda, je to způsob, jak se člověk příjemně uvolní. Nicméně také by měl člověk zvážit prostředí, kam na ně chodí. Mám ráda cirkulující vzduch klimatizace http://www.remko.cz/

2 Janička Janička | E-mail | Web | 15. května 2015 v 10:40 | Reagovat

O jaterní cirhóze jsem četla. Je to opravdu zákeřné onemocnění jater, já piji alkohol jen střídmě http://www.zdravi-nemoc.cz/cirhoza-jater

3 Martin Martin | Web | 5. března 2016 v 13:42 | Reagovat

U mě jednoznačně vítězí kraniosakrální terapie :-)

4 Erotické masáže Erotické masáže | Web | 25. února 2017 v 20:29 | Reagovat

U mě naopak vítězí spíše erotické masáže, jako je nuru masáž, foot job masáž nebo thajská erotická masáž.
Ale každý má rád něco jiného, že jo :)

5 PeterZek PeterZek | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:19 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

6 LanceGaw LanceGaw | E-mail | Web | 17. května 2018 v 23:17 | Reagovat

b http://mkbs.net/doxycycline/# doxycycline online

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.